Martina Čurdová

Divadelní režisérka, performerka a lektorka

Martina pracuje jako divadelní režisérka, performerka a lektorka na volné noze. Studovala na DAMU v Praze a další inspiraci hledala ve Španělsku a Brazílii. V Barceloně a v Rio de Janeiru se učila Divadlo utlačovaných a další formy sociálního divadla. Pracovala s vyloučenými komunitami pro celé jižní Americe, naučila se tančit sambu a být vděčná za všechno, co život nabízí. Hledá cesty, jak vrátit umění zpátky lidem, jak je přestat dělit na diváky, kteří se dívají a umělce, kteří umí. Divadlo vnímá jako prostor osobního osvobození a sociální transformace. V současnosti pracuje na divadelních projektech v Česku i ve světě a využívá různé techniky od dokumentárního divadla k novému cirkusu.  

Workshop: Lidi to tak nenechaj

/Jitka Míčková, Martina Čurdová/

Zážitkový workshop pro učitele, který využívá metod výchovné dramatiky a umožňuje účastníkům na vlastní kůži poznat, jak lze žákům netradičně zprostředkovat skrze dějiny 20. století témata, která jsou dodnes aktuální.

Na workshopu dostanete příležitost vžít se do uvažování jednoho studenta v rychle se měnícím poválečném Československu, který stojí před důležitým rozhodnutím.

Co všechno musel vzít v úvahu?

A co bylo v sázce?

Účastníci dostanou příležitost zamyslet se nad optikou tohoto studenta i svou vlastní, co obnáší pojem občanská společnost.

Součástí workshopu je i metodický rozbor programu, který umožňuje nejen program následně samostatně zrealizovat, ale i vyzkoušet si aplikaci použitých metod v praxi.