Jiří Sehnal

Ředitel základní školy, podporovatel metody Feuersteinova instrumentálního obohacování

Je představitelem základní školy ze Svitav. Školy, kde se rozhodli implementovat metodu Feuersteinova instrumentálního obohacování přímo do výuky. Sám říká, že je z běžné devítileté školy, jakých je v naší zemi tisíce. A možná právě proto považuje jejich zkušenosti za inspirativní.

Na konferenci se představí v přednášce Tipy a triky jak implementovat novou metodu do školy a společně s kolegyní a lektorkou Renatou Škeříkovou povedou workshop Ochutnávka metody instrumentálního obohacování (FIE).

Přednáška: Tipy a triky jak implementovat novou metodu do školy na příkladu instrumentálního obohacování a ZŠ Svitavy

Mnoho různých cest může vést k úspěchu. Avšak všechny dobré ideje, originální metody a inovativní přístupy potřebují i dobré manažerské vedení, aby mohly vykvést a následně přinést žádané plody.

Workshop: Ochutnávka FIE

Jiří Sehnal a Renata Škeříková

  • Metoda FIE /Feuersteinova instrumentálního obohacování/ akceleruje naše myšlení, zvyšuje efektivitu učení, učí pracovat s chybou, přináší radost a klid do naší práce. Její motto: "Nechte mě chvilku... , já si to rozmyslím." 

  • Workshop přinese účastníkům příležitost vyzkoušet si metodu na vlastní kůži. Čeká je práce s cvičnými listy - instrumenty, zaměřenými na specifické deficity v poznávacích schopnostech a objevování toho, jak tato metoda u žáků podporuje rozvoj široké škály předpokladů k efektivnímu učení se.