27. 2. 2024 11.00 - 27. 2. 2024 13.00 Improvizační techniky a komunitní kruh - podpůrné nástroje třídního klimatu Tomáš Jireček

Každý to tak nějak tuší, ale málo se to dělá. Pro učení, stejně jako pro práci je důležitý pocit bezpečí. Pokud ten není, pak mozek řeší jiný věci, než učení, tvořivost nebo koncentraci.
Přiznejme si, že jedna z nejvíc nebezpečných věcí pro člověka jsou další lidi. A vztahy mezi nima. Chvilku nad tím přemýšlejte a zjistíte, že je to pravda.
Vztahy se ale dějí vždycky. Pak se tomu někdy říká: "V tý šestce se tak špatně učí. Tam je taková blbá atmosféra."
Je možné tuhle atmosféru z pozice učitele měnit?
Je možné kultivovat vztahy?
Je.
Dokonce myslím, že po Covidu je to jedna z nejdůležitějších věcí, který se má ve škole dít.

Proto nabízím workshop improvizačních technik a komunitního kruhu.
Improvizační techniky se už několik let využívají při posilování pracovních vztahů jak zahraničních, tak už i tuzemských firem. Ve školní třídě to bude fungovat zrovna tak. Pomocí improvizačních technik je možné dynamizovat chtěnou změnu ve třídním kolektivu.
A jedna věc, která se podceňuje, ale je velmi důležitá. Je to zábava. Sranda. Prča. Na workshopu si jich několik zkusíte na vlastní kůži, tím pádem bude možné je pak hned prakticky využít. Zároveň představím komunitní kruh, který nese šest kruciálních témat, jež pomáhají učiteli orientovat se ve spletitém organismu, který se jmenuje třídní kolektiv. Zároveň to nabízí prostor pro to, aby žáci mohli vyjádřit, co je těší, tíží, nebo by potřebovali jinak. Srdečně zvu.

Sledujte nás na sociálních sítích

Buďte v obraze a sledujte
nás na Facebooku

Přednášky ke shlédnutí
na Slideslive