Tomáš Jireček

dramaterapeut, lektor, improvizátor, vypravěč a básník

 

Tomáš Jireček miluje improvizaci a zkoumá ji z mnoha úhlů pohledu víc než deset let. Kouká na ni jako herec a lektor v divadelně improvizační skupině Paleťáci a také jako trenér aplikované improvizace.

Učí tak soft skills (prezentační, komunikační dovednosti ad.) a vede teambuildingy (adaptační kurzy, změna klimatu ve skupině ad.).

Dále improvizaci zkoumá jako dramaterapeut při individuálních i skupinových terapiích, a to buď v jeho terapeutovně nebo v pardubické neziskovce Cedr, která podporuje lidi s duševním onemocněním nebo v Psychoterapeutickém centru v Hradci Králové.

Jako slam poeta si také rád zaimprovizuje, když sem tam vystoupí s velikány tohoto žánru. V odvětví mluvené poezie si pak vyrobil s Jakubem Klejchem a Milanem Duspivou pořad Kontrabásnění.

A v nesposlední řadě se zabývá improvizací jako vypravěč. Ve spolupráci s Martinem Hakem vzešla představení bludištěM a Černá hodinka, také prázdninová dílna Storyseč. Po Japonských příbězích se toho času poohlíží po tom, jaké velké příběhy bude vyprávět dál.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sledujte nás na sociálních sítích

Buďte v obraze a sledujte
nás na Facebooku

Přednášky ke shlédnutí
na Slideslive