27. 2. 2024 08.30 - 27. 2. 2024 10.30 Sebepéče pro učitele Tomáš Jireček

WORKSHOP

Sebepéče učitelů je velké téma. Jako lektora mě tohle zajímá taky. Pořád hledám cesty, jak o sebe pečovat lépe. Protože, jak říkal Tomáš Baťa: "Člověk musí nejdřív posloužit sobě, aby mohl sloužit ostatním."

Pravidelně sedím na nějaké intervizi a supervizi, kde makám na tom, abych byl v řemesle lektorském (i dramaterapeutickém) aspoň trochu dobrej, kde prověřuju sám sebe a svoje pochybnosti, kde se poznávám a ohmatávám čím dál víc přesnější kontury něčeho tak nestabilního a nejasného jako jsou procesy a vztahy, tedy dva základní kameny učení. Pořád mám obočí až na zádech, jak se divím, že pravidelná superivze ještě není povinnou dobrou učitelskou praxí. Krom toho pravidelně medituju, čtu, vzdělávám se. Někde jsem četl, že člověk se nejlépe naučí tak, že co ho zajímá, učí.

A tak bych vás rád pozval na workshop, kde se na potřeby role učitele koukneme netradiční cestou. Pomůže nám papír a pastelky a tělo. Budeme společně sdílet a přemýšlet nad tím, jaké možnosti péče o sebe jsou ještě k dispozici. Budeme se navzájem inspirovat a trochu o sebe pečovat přímo na workshopu. Srdečně zvu.

Sledujte nás na sociálních sítích

Buďte v obraze a sledujte
nás na Facebooku

Přednášky ke shlédnutí
na Slideslive