28. 2. 2023 11.00 - 28. 2. 2023 13.00 Improvizace jako cesta od sebe k sobě Tomáš Jireček

WORKSHOP

Improvizace je svébytný divadelní přístup, který rozvíjí člověka ve všech směrech. Nejvíce pak v koncentraci (být tady a teď), v komunikaci, kreativitě a spolupráci. Jde nejen o trénink směřující k představení, ale i o radostné zkoumání sebe sama v proměnlivosti právě daného okamžiku. A to nás bude na workshopu zajímat, to vše si vyzkoušíme.

Cesta vede obyčejně z bodu A do bodu B, má nějaký směr a většina cest má i cíl. Všechny ty cestičky, pěšiny, vozovky, silnice, bulváry, třídy, dálnice byly důmyslně vymyšleny k pohybu.

Přestože se budeme na workshopu hýbat, zastavíme se. Vezmeme si čas na to si všimnout na jaké cestě, to vlastně jsme a trochu ji prozkoumáme.

Od sebe, k sobě. Tohle je většinou napsáno na dveřích sámošky, aby s důvěrně známou věcí nemusel našinec lomcovat. I tak se to někdy stane. Taky tam bývá napsáno: „Tam a sem“. Nebo: „Tlač a táhni“.

Díky metodám, hrám a napojení, které improvizace nabízí, si zkusíme otevřít dveře a být teď, tady, netlačit, netáhnout, spolupracovat, tvořit, fantazírovat, být spolu, být se sebou. Těšte se! Těším se.

 

Sledujte nás na sociálních sítích

Buďte v obraze a sledujte
nás na Facebooku

Přednášky ke shlédnutí
na Slideslive