Všímavec

Všímavec

Aplikace Všímavec je v Česku první mindfulness aplikací, která slouží jako prevence duševního zdraví dětí na 1. stupni základních škol. Již z několika průzkumů víme, že více než 50% psychických potíží začíná před 14. rokem života. V dospělosti nás pak tato traumata dohánějí a ovlivňují způsob, jakým se chováme. Pokud si už v dětství naučíme starat o svůj vnitřní svět, chápat sami sebe a osovjíme si jednoduché techniky, kterým si můžeme pomoci, můžeme některým vzorcům chování předcházet, cítit se vyrovnaněji a žít tak spokojenější život. 

Proč mindfulness ve školách?

Mindfulness techniky jsou podložené vědeckými výzkumy a mají pozitivní vliv na vývoj dítěte a jeho další směřování. Během následujících let má dojít k reformě výuky, díky které bude potřeba well-being do škol zařadit. Chceme tento krok všem ředitelům i učitelům usnadnit, a proto jsme vytvořili jednoduchý nástroj, díky kterému se školy mohou na tyto změny připravit.

 

 

 

Jak aplikace funguje?

  • Na webovém rozhraní - stačí pouze otevřít libovolný prohlížeč, přihlásit se pod svým emailem a heslem a pak už jen spustit danou lekci.
  • Je pro celou třídu - potřebujete pouze interaktivní tabuli nebo data-projektor.
  • Je časově nenáročná - jednotlivá cvičení trvají v délce 1-5 minut, není tedy potřeba si pro aplikaci vyhrazovat speciální hodinu.

Pokud jste se rozhodli používat Všímavce i ve své škole, zaregistrujte se zde nebo pro více informací napište na info@vsimavec.cz

Pojďme společně pomoci dětem kultivovat jejich vnitřní svět a přispět tak k jejich duševní pohodě.

 

 

Sledujte nás na sociálních sítích

Buďte v obraze a sledujte
nás na Facebooku

Přednášky ke shlédnutí
na Slideslive