Platforma pro včasnou péči

 

Jsme Platforma pro včasnou péči je nezisková organizace, která se věnuje podpoře a rozvoji včasné péče v Česku. Cílem Platformy je prosazovat a hájit služby a programy poskytované nejen ohroženým dětem a podpořit vybudování funkčního systému včasné péče u nás. Platforma vznikla v lednu 2020. U jejího zrodu stály: Nadace Albatros, Nadace České spořitelny aNadace OSF.V únoru 2023 vznikl samostatný spolek Platforma pro včasnou péči. V současné době Platforma pro včasnou péči spolupracuje se zhruba 58 organizacemi z celého Česka, které se v různé míře zaměřují na včasnou péči. Platforma pro včasnou péči je členem mezinárodní organizace ISSA - International Step by Step Association. Platforma je i nadále otevřena dalším spolupracujícím odborníkům, institucím a donorům.

Každé dítě si zaslouží zažívat ve škole i v životě úspěch. Pomáháme těm, které nemají stejnou startovní pozici. Včasná péče se zaměřuje na podporu dětí od narození do 8 let věku. Zahrnuje zdravotní, sociální a vzdělávací aspekt a je preventivního charakteru. Pomáhá naplnit potenciál dítěte a zvýšit jeho úspěšnost ve vzdělávání, a tím i v životě. Snižuje nerovnosti, které jsou dané socioekonomickým a sociokulturním prostředím. Včasná péče může probíhat jak v přirozeném prostředí, tak v rodinných, komunitních centrech, předškolních klubech nebo mateřských či základních školách. Za každou 1 Kč investovanou do včasné péče, se státu vrátí 3 – 4 Kč. Včasná péče je nejziskovější sociální investice. 

Nejdůležitější jsou a vždy budou rodiče, ale instituce, odborníci i my všichni můžeme dětem pomoci.  Pojďme spolu a včas změnit budoucnost našich dětí a Česka jako takového. 


  

 

  

 

 

Sledujte nás na sociálních sítích

Buďte v obraze a sledujte
nás na Facebooku

Přednášky ke shlédnutí
na Slideslive