DOBRONAUTI

DOBRONAUTI

Pomáháme školám, aby si děti rozuměly

Inovativní pomůcky a programy DOBRONAUTI pomáhají stovkám škol v Česku měnit postoje a chování dětí i učitelů na základních školách. Dětem pomáhají poznat sebe sama a poradit si s konflikty, agresí i jinakostí. Učitelům dávají do ruky ověřený plán a účinnou strategii, jak a kudy se s dětmi vydat. 

Hry a pomůcky DOBRONAUTI učí děti, jak fungovat ve vztazích tak, aby jim bylo dobře nejen ve školních lavicích, ale jednou i v dospělosti. Pracují metodou Human-Centered-Design, která designuje nové služby a věci na základě skutečných aktuálních potřeb konkrétní cílové skupiny. Programy a pomůcky DOBRONAUTI proto vznikají vždy v terénu, v úzkém spojení s českými školami, jejichž děti a učitelé jsou zapojení do vývoje, testování i měření dopadu. Při tvorbě čerpají z vědeckých dat, psychologie, pedagogiky a zkušenostně-reflektivního učení.

 

  • aby děti zvládaly konflikty i svůj vztek = školní program DOBRONAUTI: Zpátky v čase učí děti dobře a samostatně řešit trable ve třídě a předcházet šikaně. Účinnost programu potvrdil nezávislý výzkum Masarykovy univerzity v Brně.
  •  aby děti ustály jinakost sebe i druhých = školní program DOBRONAUTI: Hvězdný tým učí děti porozumět a přijímat jinakost kolem sebe.
  • aby děti pečovaly o sebe sama = edukačně-tvořivý sešit Souhvězdí mé mysli pro jednotlivce i kolektivy, který pomáhá dětem k větší duševní pohodě.
  • aby těžké rozhovory plynuly = terapeutická pomůcka DobroSdílky -pomáhá rozmluvit DobroSdílky a přinášet světlo i do temných témat.

 

 

Sledujte nás na sociálních sítích

Buďte v obraze a sledujte
nás na Facebooku

Přednášky ke shlédnutí
na Slideslive