Kurzy Žiju fyzikou pomáhají začínajícím učitelům s přípravou na hravou a srozumitelnou výuku a inspirují zkušené učitele, kteří rádi obohatí svou výuku o zajímavé pokusy.Také jsou velmi užitečnou pomůckou do suplovaných hodin - videa je možné vzít přímo do výuky a nechat se provázet pokusy, novou látkou i záludnými otázkami. 

Kurzy krok za krokem provází učitele vyučovací metodou Peer Instruction, která v jednu chvíli zapojuje do aktivního procesu učení i velké skupiny malých badatelů. 

Jsou ideální i pro rodiny dětí na domácím vzdělávání, které děti dokáží inspirovat v různých oblastech, ale k fyzice nemají dobrý vztah (a učebnice jim nevyhovují.)

 

 

Ve Facebookové skupině se můžete zeptat na fyzikální otázky, které vám nebo vašim dětem nedají spát, ve skupině je spousta nadšenců, kteří na otázky rádi odpovídají. Učitelé ve skupině mohou například najít návody na pomůcky, které se objevily v kabinetě, ale neví si s nimi rady. Také ve skupině najdete inspirativní videa s pokusy, informace o novinkách v science centrech nebo pozvánky na kulturní akce spojené s fyzikou. Z Facebookové stránky Žiju fyzikou můžete navíc veškerou inspiraci sdílet dál.

S živými dílnami a semináři pro učitele se můžete setkat na letních školách, katedrách univerzit a dalších akcích nebo si můžete setkání pro své kolegy uspořádat ve vlastních prostorách a svých školách. 

 

 

Sledujte nás na sociálních sítích

Buďte v obraze a sledujte
nás na Facebooku

Přednášky ke shlédnutí
na Slideslive