Společnost Scio přináší inovace ve vzdělávání v České republice přes 20 let. Zaměřujeme se na projekty pro školy, rodiče a děti. Založili jsme vlastní síť Scioškol – dvanáct základních, dvě střední a dvě tzv. Expediční školy.

Pro všechny české školy vytváříme profesionální testy (srovnávací i ověřovací), dotazníková šetření a rozvojové materiály. Podporujeme školy v komplexním přístupu ke vzdělávání, a proto jsme vytvořili svetgramotnosti.cz, díky kterému mohou školy rozvíjet čtenářskou a matematickou gramotnost svých žáků.

 

Jak Svět gramotnosti funguje?

Začnete praktickým testem, který určí úroveň gramotnosti žáků a zařadí je na mapě učebního pokroku. Na základě úrovně si vyberete z databáze připravenou metodiku či aktivitu, doporučíte žákům vhodnou knihu, deskovou hru nebo on-line aplikaci.

 

Ukázka zprávy pro žáka

 

 

Ukázka metodiky

 

Pro pedagogy také pořádáme semináře na podporu čtenářské a matematické gramotnosti a formativního hodnocení, které vytvářejí a školí naše zkušené lektorky s  dlouholetou  praxí. Obsah seminářů navíc přizpůsobujeme přímo na míru individuálním potřebám a zkušenostem účastníků. Semináře jsou akreditované jako DVPP u MŠMT a prošli jimi již stovky vyučujících. Malou ukázku semináře můžete zažít přímo na konferenci na našem workshopu v pondělí 27. února 2023 od 16:30. Získáte inspirace do hodin, v nichž pracují = přemýšlejí, čtou, hledají řešení a kladou otázky hlavně žáci. V roli dětí si zažijete kooperativní výuku posilující matematickou a čtenářskou gramotnost a na závěr se formativně zhodnotíte.

 

Všechny naše projekty najdete na www.testovani.cz. V případě otázek jsme vám k dispozici na e-mailu skoly@scio.cz nebo na telefonu 234 705 055.

Sledujte nás na sociálních sítích

Buďte v obraze a sledujte
nás na Facebooku

Přednášky ke shlédnutí
na Slideslive