OrgPad je česká aplikace dostupná z jakéhokoliv prohlížeče na adrese orgpad.com. Umožňuje tvořit digitální interaktivní materiály, které na první pohled připomínají myšlenkové mapy, a uplatnění nachází ve všech předmětech, u žáků a studentů, učitelů, ale také pro samotnou organizaci ve škole. Jeden takový materiál můžete vidět tady v OrgStránce pro festival: 

 


Učitelé v OrgPadu tvoří interaktivní pracovní listy pro jednotlivce i skupiny nebo digitální učebnice doplněné o obrázky, videa, simulátory a všechny další digitální nástroje, které ve výuce používají. Společně s žáky a studenty je velmi snadné v něm tvořit také školní sešity. Nejčastějšími materiály jsou ale tématické přehledové OrgStránky včetně jednotlivých maturitních témat. Velmi kreativním využitím je tvorba časových os, návodů a tutoriálů, rozcestníků jiných materiálů a souborů nebo dokonce tvorba vlastní webové stránky bez programování!

Kromě materiálů do výuky OrgPad na školách nachází použití i při celoškolní organizaci, plánování, řešení problémů nebo třeba i pro zápisy z porad. Pomáhá ale i při evaluacích nebo při sebereflexi i v osobním životě. Více příkladů najdete v OrgStránce výše. 

Mezi hlavní přednosti OrgPadu patří jeho jednoduchost. Začít v něm tvořit je jednoduché a intuitivní. Děti v něm umí během první minuty a do čtvrt hodiny ovládájí všechny pokročilé a na první pohled neviditelné funkce. Účet si navíc zřídíte na jedno kliknutí pomocí Googlu nebo Microsoftu s vaším školním emailem, není nuné se registrovat a pamatovat si další přihlašovací údaje. Základními prvky v OrgStránkách - jednotlivých dokumentech - jsou buňky a spoje. Buňky mají nadpis a obsah, kterým může být text, obrázek, video či celé webové stránky. Takže i třeba samotné OrgStránky můžete vložit do buňky v jiné OrgStránce! 

Nasdílet OrgStránku můžete mnoha způsoby. Třeba jen pro čtení. Ve školách ke kolaborativní práci v týmech je ale nejčastěji používané sdílení ke komentování, aby měl učitel přehled, který žák co vytvořil a děti si zároveň nemazali svoji práci navzájem. Velmi šikovnou vlastností je možnost nasdílet OrgStránku jako šablonu, kdy se každému žákovi vytvoří kopie původního dokumentu, ke které vy budete mít přístup. Už vás napadá jak toho využít?

Vyzkoušejte si OrgPad zdarma! Po prvním přihlášení na vás bude čekat tutoriál, který vás provede základy. Nápovědu naleznete například také v OrgStránce tady nahoře.

Přijďte na worskhop a zjistěte, jak můžete OrgPad využít v praxi. 

Sledujte nás na sociálních sítích

Buďte v obraze a sledujte
nás na Facebooku

Přednášky ke shlédnutí
na Slideslive