24. 2. 2020 21.00 - 24. 2. 2020 21.30 Mise v indickém Biháru Jana Macková

Návštěva školy postavené uprostřed polí v nejchudším indickém státě. Jak se z učitele můžete v mžiku stát ředitelem, školníkem, zdravotníkem a vším, co je zrovna potřeba. O kvalitě vzdělávání, notné dávce improvizace a kreativity v místě, kde se začíná s kvalitním vzděláváním od nuly. Kromě sdílení osobní zkušenosti, někdy i vtipných situací, s vědomím kulturních rozdílů a s úctou ke každému člověku, vás chci také inspirovat k vděčnosti za to, co máme doma my a k zodpovědnosti dávat dál to, co nám bylo svěřeno.

Koupit vstupenky

Otevřeno veřejnosti. Nezpomeňte včas zakoupit vstupenky.

Na konferenci podpoříme fungování školy v nejchudším indickém státě Biháru

Pomozte nakopnout školu v Indi! Účastníci konference budu mít možnost finančně přispět do pokladničky umístěné v místě konání festivalu.

 

Mise škola

Na začátku projektu byla otázka: jak bychom mohli prakticky pomoci místním lidem v nejchudším indickém státě Biháru? Co by pro ně mělo trvalou hodnotu? Odpovědí bylo: postavte tu školu. A tak byla uprostřed polí za podpory českých křesťanů postavena škola pro 150 dětí. Vzhledem ke stavu školství v této oblasti a neutěšenou, místy až padesátiprocentní, negramotností dostanou místní děti slušnou šanci na lepší budoucnost. Dnes je škola schopna přikrýt své režijní náklady, stále se snažíme zvyšovat kvalitu výuky. Dary od českých dárců jsou použity pro investice ve škole, učební pomůcky, podporu žáků a financování provozních nákladů na dobrovolnickou činnost v místě školy (nové třídy, rozšíření internátu, podpora studentů, jejichž rodiče si nemohou dovolit platit plné školné, čeští dobrovolníci). Škola získala akreditaci od indické vlády, je vedená a kontrolovaná školní radou se zástupci indické a české strany. Prestiž školy se snažíme zvedat častou přítomností českých dobrovolníků – učitelů, manažerů a lidí technických profesí dle momentální potřeby. Naším cílem je vybudovat stabilní indickou školu s vysokým standardem vzdělávání postavenou na křesťanských hodnotách, kterou jednou zcela povedou místní spolehliví a vzdělaní Indové.

Více o projektu: www.SkolavIndii.cz

Číslo transparentního účtu: 2200500498/2010

Sledujte nás na sociálních sítích

Buďte v obraze a sledujte
nás na Facebooku

Přednášky ke shlédnutí
na Slideslive