Učitelnice – příklady dobré praxe

Učitelnice je místo, kde učitelé prodávají a nakupují originální a v praxi vyzkoušené materiály pro výuku. Učitelé vědí nejlépe, co se v hodinách osvědčilo a co je pro žáky a studenty to nejlepší.

Učitelnice pomáhá učitelům mít každou hodinu o trochu lepší. Přinést nápad. Ušetřit čas. Zaujmout děti. To všechno díky 2900+ různých materiálů od 80+ autorů – učitelů, kteří své osvědčené pomůcky nabízejí i ostatním. Vše je v digitální podobě, a proto cokoliv vás zaujme, můžete během jedné minuty stáhnout, vytisknout a použít.

Příběh Učitelnice

Myšlenka na sdílení skvělých materiálů mezi učiteli, napadla tehdy studentku pedagogické fakulty Miriam. Tedy spíš, než mezi učiteli to bylo sdílení mezi nastávajícími učitelkami. Mezi sebou v ročníku.

Vznikl jednoduchý web, kam studentky vzájemně nahrávaly svoje seminární přípravy, praxe ve škole a další užitečné materiály pro své budoucí povolání. Fungovalo to parádně do doby, než dokončily školu a začaly mít jiné starosti. Historicky první Učitelnice tak skončila.

Miriam začala učit a Jakub netušil, že by někdy v budoucnu měl mít se vzděláváním něco společného. Miriam měla potřebu vymýšlet pro děti stále něco nového a zajímavého. Aby učení bavilo nejen děti, ale hlavně ji samotnou. Sledovala americký web Teacherspayteachers.com a občas si tam něco koupila. Začaly společné diskuse, co všechno v Americe mají za možnosti a naříkání, že když někdo chce něco v Česku, aby si to udělal sám. Ale učitelé a učitelky nechtějí tvořit weby, ale materiály pro děti.

A tehdy jsme se rozhodli, že místo, které bude učitelům pomáhat, vytvoříme sami. Životaschopnost projektu jsme podložili „promyšlenou“ analýzou:

„Když to potřebuju já, tak to musí přeci potřebovat i další učitelé, ne?“

Krok za krokem

Naše analýza se ukázala jako správná :-). Váš zájem od samého počátku nás nepřestává udivovat. Vážíme si toho a bereme to jako závazek do budoucna. Však se podívejte sami, jak Učitelnice roste:

Leden 2018: 14 autorů, 307 materiálů

Leden 2019: 53 autorů, 1506 materiálů

Září 2019: 78 autorů, 2493 materiálů

Rostoucí zájem pokračuje a chceme se i nadále držet několika základních principů, na kterých je Učitelnice postavena. Věříme, že:

  • Učitel je odborník
  • Kvalita je lepší než nekvalita
  • Dobrá práce zaslouží odměnu
  • Vzdělávání je naše budoucnost

Za každým materiálem zde na Učitelnici stojí nějaký příběh. Každý produkt byl vytvořen pro konkrétní třídu nebo dítě, aby lépe pochopilo nebo si procvičilo dané učivo. Vždyť v našich školách je tolik skvělých lidí, kteří mají děti rádi a záleží jim na tom, aby v životě uspěly. Tyto příběhy nás nepřestávají fascinovat a čím více jich poznáváme, tím větší radost z toho máme.

Koneckonců, Učitelnice není pouze web. V první řadě to je komunita nadšených lidí, kteří mají touhu změnit vzdělávání v Česku.

Jsme rádi, že jim v tom můžeme pomáhat.

Díky za skvělou práci, kterou děláte ❤️

Jakub a Miriam

Sledujte nás na sociálních sítích

Buďte v obraze a sledujte
nás na Facebooku

Přednášky ke shlédnutí
na Slideslive