Markéta Olbertová

lektorka a vysokoškolská učitelka

 

Původně pracovala jako učitelka mateřské školy, následně základní školy. Má téměř 20 let zkušeností s vedením školy, kdy jako ředitelka působila na dvou velkých základních školách v Brně. Jako ředitelka se zaměřovala na oblasti, které jsou z jejího pohledu pro školu stěžejní: těsná spolupráce s rodiči, budování dobrého klimatu, změna metod výuky (zaměření na žáka, individualizace a diferenciace výuky), projektová výuka, formativní hodnocení. 

Od počátku svého působení na pozici ředitelky školy podporovala kromě běžných tříd Montessori systém. V roce 2005 pod jejím vedením ZŠ Gajdošova, jako první státní škola na Moravě, otevírala Montessori první ročník, následně všechny další ročníky až po devátý. Principy Montessori pedagogiky považuje za přirozené a inspirativní pro vzdělávání všech žáků. Možnost volby vidí jako důležitý princip i v rámci výběru školy pro rodiče dětí. Pokud vedle sebe ve škole existují dva školní vzdělávací programy, mohou se pedagogové vzájemně obohacovat a hledat nové cesty pro vzdělávání žáků.

 V současnosti působí také na Pedagogické fakultě MU v Brně, Katedře speciální pedagogiky a věnuje se lektorské činnosti. Těší ji, že se o své předchozí zkušenosti může dělit s ostatními učiteli a řediteli škol.

Sledujte nás na sociálních sítích

Buďte v obraze a sledujte
nás na Facebooku

Přednášky ke shlédnutí
na Slideslive